Prillikool

Prillide hooldamine

  1. Mida ma saan teha prillide eluea pikendamiseks?
  2. Kuidas prille õigesti puhastada?

Mida ma saan teha prillide eluea pikendamiseks?

1. Hoidke prille tugevas prillitoosis.

2. Ärge asetage prille lauale või muule kõvale pinnale klaasiga allapoole.

3. Prille ei tohi jätta päikese kätte (näiteks suvel auto armatuurlauale), kuna kõrge kuumus võib prilliklaasi pinnakatet kahjustada. Samuti võib äärmuslik temperatuuri kõikumine viia pingest tingitud mõranemiseni ja/või prilliklaasi pinnakatte kahjustumise või koguni eraldumiseni.

4.  Prillide hoidmine vanni või kraanikausi serval võib samuti klaaside eluiga vähendada, kuna pesu- või kosmeetikavahendite pritsmed mõjuvad klaasi pinnakattele kahjulikult.

5. Olge ettevaatlik juukselakkide ja parfüümide pihustamisel – need võivad rikkuda prilliklaaside pinnakatte.

6. Ärge kandke prille pealael, kuna sellises asendis võivad prilliraamid väänduda ning klaaside fookuskese nihkuda. Prilliketid ja –paelad aitavad küll vähendada ohtu, et prillid maha kukuvad ja purunevad, kuid ilmaasjata ei maksa oma prille nende abil rippumas kanda –  raamid ja prillide hinged on kerge pinge all ja võivad kergemini viga saada.

7. Aeg-ajalt kontrollige prillisangade hingi ja raami kruvisid, et need oleks korralikult kinni.

8. Mõningaid lihtsamaid prilliraamide remonditöid saate lasta teha optikakauplustes. Kuid kui prillide klaasid on rikutud, siis neid vigastusi pole kahjuks võimalik parandada.

Kuidas prille õigesti puhastada?

1. Võimaluse korral kasutage spetsiaalset prilliklaaside puhastusvahendit ja mikrofiiberkiust puhastuslappi. Puhastuslappi tuleb samuti aeg-ajalt pesta (kuni 40°C vees), kuid ärge kasutage pesu pehmendavaid aineid ega loputusvahendeid – nende jäägid kangas võivad jätta prilliklaasile puhastamise jäljed (triibud).

2. Prilliklaase ei tohi kunagi puhastada kuivalt! Peske neid jaheda jooksva vee all neutraalse (happevaba) puhastusvahendiga. Pange üks tilk pesuvahendit peopesale, vahustage see sortsu veega ja alles siis pange tekkinud vaht klaasi pinnale.  Peale pesu kuivatage klaasid mikrofiiberkiust lapiga.

3. Ärge kasutage äädikat, aknapuhastusvahendit või muud olmekeemiat. Prillide puhastamiseks neile „hingamine“ ei ole piisav– nimelt ei jõua nii klaasidele piisaval määral niiskust ning klaaside kuivalt hõõrumine võib neid kahjustada.

4. Ärge kasutage prillide puhastamiseks pabertaskurätikuid, majapidamispaberit ega suvalist riidetükki, sest need võivad sisaldada karedaid osakesi, mis prilliklaaside pinda kriimustavad.

5.  Peske regulaarselt vee ja seebiga ka prilliraame, kuna naha happesus, mustus, higi ja kosmeetikavahendite jäägid võivad raamidele (eriti plastraamidele) kahjulikult mõjuda.

6.  Klaaside puhastamisel ärge hõõruge neid ringikujuliselt, sest juhul, kui klaasi ja puhastuslapi vahele on jäänud mõni tilluke kare osake, siis kriibib see klaasi pinda. Pühkige klaase suunaga nina poolt prillisanga poole.