Prillikool

Optokosmeetika

  1. Mida peab läätsekandja teadma kosmeetika kasutamisest?

Mida peab läätsekandja teadma kosmeetika kasutamisest?

Kuigi osa läätsekandjaid saab vabalt kasutada erinevaid kosmeetikavahendeid, siis paljudel tekitavad need vähem või rohkem tõsiseid silmaprobleeme. Mõned ripsmetušid, mis sisaldavad ripsmeid pikendavaid kiude, võivad läätsekandja silmi ärritada. Silmapliiatsi joon liiga lau serva lähedal või kergesti pudenev lauvärv võib ummistada Meibomi näärme, mille ülesanne on laugusid seespoolt niisutada. Selle tagajärjel võib tekkida silmapõletik, rahetera ehk halaasion jne.

1. Kasutage kosmeetikavahendeid alles pärast läätse silma asetamist ja puhastage nägu meigieemaldusvahendiga pärast läätse silmast eemaldamist.

2. Ärge kasutage õli baasil tehtud meigieemaldusvahendeid, vältige tolmpuudreid ning tolmlevat lauvärvi. Võimalusel kasutage spetsiaalseid kosmeetikatooteid, mis on loodud läätsekandjate vajadusi arvestades (Dermeyes).

3. Aerosoole (juukselakk, deodorant jm) kasutage enne läätsede silma panemist. Juhul kui Teil on läätsed silmas (näit. juuksuri juures käies), asetage käsi kaitseks silmade ette.

4. Ärge jagage kosmeetikavahendeid ja pintsleid oma sõpradega.

5. Kui silmad on punased, paistes või ärritunud, lõpetage viivitamatult kontaktläätsede kandmine ja  pöörduge silmaarsti või optometristi poole.