Prillikool

BLICK ujumisprillid

  1. Miks eelistada Blicki ujumisprille?
  2. Kuidas hoolitseda ujumisprillide eest?
  3. Miks ei tohi läätsede või prillidega ujumas käia?

Miks eelistada Blicki ujumisprille?

Paljud nägemist korrigeerivad ujumisprillid on nö valmisprillid – mõlemad klaasid on ühesuguse dioptriga. Kui Sul on nägemist vaja korrigeerida ühest silmast rohkem, teisest vähem, siis saad Blicki edasimüüjate juures ise valida, milliseid dioptreid soovid. Ka on klaaside vahetamine lihtne, kui Sul peaks olema vaja muuta vaid ühe prilliklaasi dioptrit.

Blick ujumisprillid on polükarbonaadist – plastikust, mida kasutatakse ka tavaliste korrigeerivate prillide valmistamiseks. Kõik detailid on lateksivabad.

Kuidas hoolitseda ujumisprillide eest?

Peale kasutamist loputa prillid puhta veega ja jäta õhu kätte kuivama. Ära hõõru klaaside sisepinda, sest see on kaetud spetsiaalse pinnakattega, mis vähendab klaaside uduseks minemist. Ujumisprille ei tohi kanda kuumas ja niiskes õhus – saunas, mullivannis jne.

Miks ei tohi läätsede või prillidega ujumas käia?

Me ei soovita ujumise ajal kanda kontaktläätsesid või tavalisi prille. Kontaktläätse puhul võib koos veega silma ja läätse vahele pääseda bakter ning tagajärjeks võib olla äärmiselt ebameeldiv silmapõletik.  Kas võivad ujumise ajal läätsed lihtsalt silmast ära kaduda. Prilliklaaside puhul võib nende pinda (sh ka nende spetsiaalset pinnakatet) kahjustada basseinis olev kloorivesi, merevees olev liiv jne. Seetõttu on nii läätse- kui prillikandjatel mõistlik hankida endale dioptritega ujumisprillid